متن کامل خبر


 
توصیه رییس دانشگاه به روسای دانشکده ها و مدیران برای عدم تحمیل بار مالی جدید به دانشگاه

خلاصه خبر: رییس دانشگاه در نشست اخیر شورای دانشگاه از روسای دانشکده ها و مدیران خواست تا از ایجاد تعهدات جدیدی که بار مالی برای دانشگاه دارد خودداری کنند.

دکتر احمدی در نشست هفدهم تیرماه شورای دانشگاه با اشاره به فاز دوم تغییر در رویه برجام و تشدید تحریم ها و نقش دانشگاه ها برای عبور از این مشکلات اظهار داشت: با توجه به شرایط کشور، توزیع بودجه و تخصیص اعتبارات به دستگاه های دولتی از جمله دانشگاه ها از سوی دولت با تاخیر مواجه شده است و دانشگاه تربیت مدرس نیز تاکنون 17 درصد از بودجه خود را دریافت کرده است و 30 میلیارد تومان از ابتدای امسال کسری بودجه دارد و با توجه به اینکه 80 درصد از هزینه شامل حقوق و دستمزد و قبوض آب و برق بوده و غیر قابل اجتناب هستند این کمبود بودجه به امور پژوهشی، فرهنگی و طرح ارتقای دانشگاه لطمه خواهد زد و امیدواریم بودجه دانشگاه تا پایان سال به طور کامل تامین شود تا دانشگاه کمتر تحت فشار قرار گیرد.
وی از روسای دانشکده ها و مدیران درخواست کرد فعلا تعهدات جدیدی را در دستور کار خود قرار ندهند و به آینده موکول نمایند تا بار مالی جدید به دانشگاه تحمیل نشود.
وی گفت: در این راستا محدودیت هایی نیز از نظر سرویس ها و خدماتی که دانشگاه به دانشجویان و کارکنان ارائه می کند ایجاد می شود و در مرداد ماه یارانه غذای دانشجویان به 50 درصد کاهش می یابد.

23 تیر 1398 / تعداد نمایش : 973