متن کامل خبر


 
کارگاه آشنایی با برنامه افق 2020، اراسموس پلاس و کوتوتل فرانسه برگزار شد

خلاصه خبر: کارگاه آشنایی با برنامه افق 2020 (با تأکید بر برنامه ماری کوری)، برنامه اراسموس پلاس و برنامه کوتوتل فرانسه چهارم تیرماه به همت کارگروه روابط بین الملل دانشکده علوم انسانی و معاونت آموزشی دانشگاه، با حضور بیش از 60 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه در سالن اجتماعات علامه جعفری برگزار شد.

در بخش نخست این کارگاه آموزشی، دکتر طهایی عضو هیأت علمی دانشگاه خوارزمی به معرفی برنامه افق 2020 (با تأکید بر برنامه ماری کوری) و برنامه اراسموس پلاس پرداخت. وی با اشاره به اینکه برنامه افق 2020 ، بزرگترین برنامه پژوهش و نوآوری اتحادیه اروپا با بودجه ای بالغ بر 80 میلیارد یورو است گفت: این برنامه برای 7 سال ( 2014 تا 2020) در نظر گرفته شده و علاقمندان فرصت شرکت در دو فراخوان دیگر این برنامه را دارند.
دکتر طهایی افزود: همکاری در چارچوب این برنامه به روی همه باز است و حمایت مالی این برنامه شامل اعضای اتحادیه اروپا، اعضای همکار مثل کشورهای ترکیه، نروژ، کشورهای حوزه بالکان غربی و کشورهای در حال توسعه می شود.
در این کارگاه، نحوه یافتن فراخوان ها، تکمیل فرم ها، نکات ضروری در گردآوری مدارک لازم برای شرکت در برنامه ها، شرایط پروپوزال و نکات تکمیلی در خصوص چگونگی ثبت نام در برنامه افق 2020 تشریح شد.
بخش دوم کارگاه به معرفی برنامه اراسموس پلاس اختصاص داشت. اراسموس پلاس، برنامه اتحادیه اروپا در حوزه های آموزش، تربیت، ورزش و جوانان است که از سال 2014 آغاز و تا سال 2020 ادامه خواهد داشت. تأکید این برنامه بر جا به جایی (Mobility) است.
در پایان این کارگاه، مطالب مربوط به شرکت دانشجویان دکتری در برنامه کوتوتل (دکتری مشترک) با فرانسه توسط یکی از دانشجویان مقطع دکتری دانشکده علوم انسانی ارائه شد.
گفتنی است، کارگروه روابط بین الملل دانشکده علوم انسانی در نظر دارد، کارگاه آشنایی با نحوه پروپوزال نویسی و نکات فنی این موضوع را در مهرماه سال جاری با حضور دکتر طهایی برگزار کند.

9 تیر 1398 / تعداد نمایش : 669