متن کامل خبر


 
جزئیات بازداشت عضو هیات علمی دانشگاه

خلاصه خبر: رییس دانشگاه گفت: جلسات برگزاری دادگاه عضو هیات علمی دانشگاه در امریکا به دلیل نداشتن مستندات ۲ بار با تعویق مواجه شده است.

دکتر احمدی طی گفتگویی در خصوص زندانی شدن یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه در آمریکا و دلایل زندانی شدن وی گفت: این عضو هیات علمی با ویزای رسمی و با هماهنگی دانشگاه عازم فرصت مطالعاتی شده است.
وی ادامه داد: وی قرار بود حدود ۶ ماه در یک دانشگاه تحقیقات مشترک داشته باشد ولی در بدو ورود در فرودگاه بازداشت شد.
رییس دانشگاه افزود: اتهام وی خریداری و سفارش یک ماده شیمیایی مربوط به بحث پزشکی آزمایش‌های خون شناسی است.
وی ادامه داد: وی خود به صورت مستقیم خریدی انجام نداده، بلکه سفارش دهنده بوده و اتهامی که مطرح شده واقعاً مضحک و غیر قابل قبول است. موضوع بازداشت وی یک عملیات ایذایی است
رییس دانشگاه در خصوص اقدامات دانشگاه برای کمک به آزادی وی افزود:اقداماتی با کمک هیئت امنای دانشگاه و خانواده وی برای تامین وکیل انجام شده است.
وی ادامه داد: در دادگاه آمریکا هم این جرم قابل اقامه نیست. در آنجا هم این مساله محکمه پسند نیست. طی این مدت منتظر برگزاری جلسه بودیم که یک یا دو بار به وسیله FBI به تعویق افتاد؛ چرا که مدرکی در این زمینه وجود نداشته و به دنبال تهیه مدارک بیشتری هستند.
رییس دانشگاه افزود: در حال حاضر پیگیری‌هایی انجام دادیم تا هزینه دادگاه را پرداخت کنیم. وزارت خارجه هم از نظر اداری بسیار کمک کرده است، قرار بود جلسه دادگاه با توجه به تعویق‌هایی، اردیبهشت ماه برگزار شود که از زمان دقیق آن نیز اطلاعی در دست نیست.
دکتر احمدی در پایان درباره ادعای نقض تحریم توسط این عضو هیات علمی گفت: ادعای پوچی مطرح شده، وی هیچ خرید مستقیمی نداشته و تنها یک سفارش داشته است، شرکتی که این سفارش را انجام می‌دهد احتمالاً از آمریکا خریداری کرده و ارتباطی به وی ندارد. این شرکت مسئول است و مستندات و مدارک علیه وی بسیار ضعیف است.

28 اردیبهشت 1398 / تعداد نمایش : 1584