متن کامل خبر


 
برنامه های هفته "فرهنگ نگاری دو زبانه" در دانشگاه

خلاصه خبر: هفته "فرهنگ نگاری دو زبانه" توسط گروه زبان روسی و با همکاری انجمن علمی دانشجویی گروه و معاون فرهنگی و امور اجتماعی دانشگاه با اجرای 4 برنامه در دانشکده علوم انسانی برگزار خواهد شد.

از جمله برنامه های هفته فرهنگ نگاری دو زبانه در دانشگاه برگزاری همایش ملی فرهنگ نگاری دو زبانه است که چهارشنبه یازدهم اردیبهشت از ساعت 8 تا 16 در سالن علامه جعفری و سالن استاد میرحسنی برگزار می شود. کاربرد های فرهنگ های دوزبانه در آموزش زبان، نقد و بررسی فرهنگ های دو زبانه و چند زبانه، بررسی رده بندی، ساختار و محتوای فرهنگ های دوزبانه، شیوه ها و روش های فرهنگ نگاری دوزبانه، نقش پیکره ها در فرهنگ نگاری دو زبانه و فرهنگ نگاری الکترونیکی، چالش ها و چشم اندازهای فرهنگ نگاری دوزبانه ، فرهنگ نگاری نظری و فرهنگ نگاری تخصصی از جمله محورهای این همایش می باشد.
همچنین نشست علمی با عنوان پژوهشگران جوان و فرهنگ نگاری دو زبانه روز یکشنبه هشتم اردیبهشت از ساعت 10 تا 12 در سالن شهدای گمنام وکارگاه تخصصی با عنوان فرهنگ نگاری پیکره بنیاد با محوریت نرم افزار SKETCH ENGINE سه شنبه دهم اردیبهشت از ساعت 13:30 تا 16:30 در آزمایشگاه گروه زبان روسی برگزار می شود.
در ادامه برنامه های هفته فرهنگ نگاری دو زبانه در دانشگاه ؛ نشست تخصصی با عنوان فرهنگ نگاری دو زبانه: آموزش، ترجمه، ضرورت ها و چالش ها روز چهارشنبه یازدهم اردیبهشت از ساعت 16 تا 18 در سالن استاد شکویی برگزار می شود.

10 اردیبهشت 1398 / تعداد نمایش : 648