متن کامل خبر


 
حضور رییس آکادمی علوم لهستان در دانشگاه

خلاصه خبر: پروفسور جرزی دزینسکی رییس آکادمی علوم لهستان ضمن بازدید از دانشگاه، در نشست مشترک با دکتر احمدی بر ایجاد زمینه های همکاری علمی مناسب میان ایران و لهستان تأکید کرد.

پروفسور دزینسکی 8 اردیبهشت ضمن بازدید از دانشگاه در نشستی مشترک با حضور دکتر احمدی، (رییس دانشگاه)، دکتر سعیدی (مدیر همکاری های علمی بین¬المللی دانشگاه)، دکتر شرافت (مشاور رئیس در امور بین¬الملل)، دکتر سمنانیان و دکتر جوان (اعضای هیأت علمی دانشکده علوم پزشکی)، دکتر سیفی (عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق) و دکتر مرسلی (عضو هیأت علمی دانشکده علوم پایه) شرکت کرد.
در این نشست پروفسور دزینسکی با اشاره به اهمیت بین المللی سازی آموزش عالی در لهستان گفت: یکی از اهداف سفر من به ایران، ایجاد همکاری علمی مناسب میان ایران و لهستان است. بین المللی سازی آموزش عالی در لهستان دارای اهمیت است و ایران می تواند شریک خوبی در راستای این هدف باشد.
وی افزود: در لهستان دانشگاه صرفا تحصیلات تکمیلی وجود ندارد و در این خصوص مایل هستم از تجربیات دانشگاه تربیت مدرس استفاده کنم و با نحوه کار این دانشگاه از نزدیک آشنا شوم.
در ادامه دکتر سمنانیان پیرامون قابلیت های علمی ایران به صورت کلی و دانشگاه تربیت مدرس به طور خاص برای همکاری با لهستان و فرهنگستان علوم این کشور، توضیحاتی ارائه کرد. دکتر شرافت نیز ابراز امیدواری نمود که تعاملات علمی در قالب تبادل هیأت های دانشگاهی بین دو کشور شکل گیرد.
پروفسور دزینسکی با استقبال از پیشنهاد تبادل هیأت های دانشگاهی گفت: آکادمی علوم لهستان دارای آزمایشگاه های مختلفی ست و آماده همکاری با متخصصان ایرانی در پروژه¬هایی هستیم که توسط اتحادیه اروپا حمایت مالی می شوند.
گفتنی است پروفسور دوزینسکی بعد از ظهر هشتم اردیبهشت با حضور در سالن اجتماعات شهید چمران در جمع اعضای هیأت علمی دانشگاه پیرامون وضعیت علمی لهستان، ارتباط آکادمی علوم لهستان با دانشگاه های این کشور و ظرفیت های احتمالی همکاری دانشگاه تربیت مدرس با دانشگاه های لهستان سخنرانی کرد.

10 اردیبهشت 1398 / تعداد نمایش : 947