متن کامل خبر


 
مراسم تودیع و معارفه رییس دانشکده علوم پایه برگزار شد

خلاصه خبر: آیین تودیع دکتر نادر علیزاده مطلق رییس پیشین و معارفه دکتر ماشااله خامه‌چیان رییس جدید دانشکده علوم پایه، با حضور رییس دانشگاه، هیات رییسه، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشکده های علوم پایه، علوم ریاضی و علوم زیستی 20 اسفندماه در سالن همایش دانشکده علوم پایه برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر احمدی رییس دانشگاه اظهار داشت: تلاش من از ابتدای مسئولیتم در دانشگاه، همواره بر این بوده که انسجام خانواده دانشکده های متجانس حفظ شود و امیدواریم در راستای این هدف؛ مشارکت در فضا، پرسنل، اتحاد در کارهای پژوهشی و امکان توسعه گفتگو و ارتباط سازنده بین گروه ها در خانواده دانشکده های علوم پایه پررنگ تر شود.
وی افزود: مجموعه دانشکده های علوم پایه دانشگاه به عنوان یکی از دانشکده های موفق، بیشترین آثار پژوهشی و تولید علم را در دانشگاه داشته است و بسیاری از دانشمندان بزرگ کشور و یک درصد دانشمندان برتر جهان در دانشکده های علوم پایه دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.
وی تصریح کرد: مدیریت در حوزه علوم پایه، سختی های خاصی دارد و الفبای تفکر اهل علم و دانش در حوزه علوم پایه، با سایر دانشکده ها تفاوت دارد و تنوع فکری، سلایق و متدولوژی در این دانشکده بیشتر است و به همین دلیل مدیریت آن نیز سخت تر می باشد.
دکتر احمدی بر لزوم توجه به اولویت های طرح تحول راهبردی در دانشکده تاکید کرد و گفت: سرآمدی همه جانبه در آموزش و پژوهش و مدیریت اجرایی و اداری، برون گرایی و بین المللی سازی، توجه به حوزه های بین رشته ای و ایجاد شبکه های علمی و خود اتکایی و پایداری مالی و اجرایی باید سرلوحه امور در دانشکده قرار گیرد.
در ادامه دکتر علیزاده مطلق رییس پیشین دانشکده علوم پایه با اشاره به برخی از اقدامات صورت گرفته در دانشکده طی چهار سال گذشته اظهار داشت: اجرای برخی از برنامه ها نیاز به بودجه و قوانین و مقررات خاص ندارد و ما توانستیم در دانشکده چنین برنامه هایی را با موفقیت اجرا نماییم که از جمله آنها می توان به تفویض اختیارات به بخش ها، حضور مدیران گروه ها در تصمیم گیری ها و شورای دانشکده، اجرا و پیگیری مقررات اخلاق پژوهشی در دانشکده، اجرای نحوه ارزشیابی بدون نمره پایان نامه و رساله ها، راه اندازی امتحانات تجمعی، راه اندازی حساب های ارزنده و استفاده از مدیران گروه ها به عنوان ریاست بخش اشاره کرد.
وی گفت: مسئولیت ریاست دانشکده همانند امانتی بود که به دست ما سپرده شده بود و تمام سعی ما ارتقای هر چه بیشتر این امانت بود که امیدواریم دکتر خامه چیان با درایت و توانمندی خود بتوانند هرچه بیشتر در راستای اهداف متعالی دانشکده گام بردارند.
در ادامه دکتر خامه چیان رییس جدید دانشکده علوم پایه در سخنانی تصریح کرد: ما در راستای اهداف طرح تحول راهبردی باید زیرساخت های دانشگاه را بهبود ببخشیم و به روز رسانی کنیم که در این صورت دانشگاه بین المللی خواهد شد و اگر تجهیزات آزمایشگاهی به روز داشته باشیم از سایر کشورها نیز جهت حضور و تحصیل در دانشگاه و استفاده از تجهیزات به روز آزمایشگاهی متقاضی خواهیم داشت.
وی گفت: توسعه زیرساخت شامل فضای کالبدی و تجهیزات آزمایشگاهی خواهد بود که به روز شدن تجهیزات آزمایشگاهی یکی از اهداف مهمی است که ما در جهت تحقق آن تلاش خواهیم کرد. در خصوص فضای کالبدی نیز با توجه به ساخت ساختمان جدید دانشکده علوم زیستی بهتر است دو طبقه اضافه بر روی آن ایجاد شود تا هم ارتفاع دانشکده علوم زیستی فعلی شود و این دو طبقه در اختیار دانشکده علوم پایه و علوم زیستی قرار بگیرد که در این صورت مشکل فضای کالبدی هر سه دانشکده حل خواهد شد.
در پایان مراسم لوح تقدیر دکتر علیزاده مطلق و حکم دکتر خامه چیان از سوی رییس دانشگاه به آنان اهدا شد.

20 اسفند 1397 / تعداد نمایش : 599