دوشنبه 4 تیر 1397 1006

برگزاری دوره آموزش مربیگری رشته کراس فیت به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس

اولین دوره آموزش مربیگری رشته کراس فیت با حضور 65 داوطلب خانم و آقا از 40 دانشگاه کشور به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس از دوم تیرماه در دو بخش تئوری و عملی در حال برگزاری است.

برگزاری دوره آموزش مربیگری رشته کراس فیت به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس

دکتر علیزاده مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم افتتاحیه این رویداد در خصوص اهداف برگزاری دوره آموزشی مذکور گفت: هدف اصلی از برگزاری این دوره آموزشی آشنایی نمایندگان اعزامی دانشگاه ها با این رشته است. این افراد پس از پایان دوره به عنوان مسئولین اتاق های تندرستی نسبت به توسعه رشته کراس فیت در دانشگاه محل خدمت خود اقدام می کنند.
وی در ادامه توسعه رشته های ورزشی به خصوص رشته های جدید و پرطرفدار در دانشگاه ها را اولویت اصلی اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم دانست و اعلام کرد به منظور تحقق این مهم با فدراسیون های ورزشی تفاهم نامه هایی منعقد شده است.
گفتنی است اولین دوره آموزش مربیگری رشته کراس فیت از دوم تیرماه آغاز و تا 6 تیر ادامه دارد.
کراس‌فیت، یک برنامه‌ی ورزشی است که برای به کار گرفتن و تمرین دادن کل بدن بوجود آمده، و ترکیبی است از تمرینات هوازی، تمرین با وزنه، ژیمناستیک، تمرینات استقامتی و انواع دیگر، تا بدن شما را برای شرایط غیر منتظره آماده سازد.
در وب‌سایت کراس‌فیت آمده: «کراس‌فیت یک برنامه‌ی شایسته‌سازی و قدرتی، برای بسیاری از دانشگاه‌های پلیس، تیم‌های عملیاتی، نیروهای ویژه، قهرمانان رزمی، و هزاران ورزشکار نخبه و حرفه‌ای دیگر در سراسر دنیاست».
این ورزش سخت، تنوع تمرینی زیادی دارد و هر تمرین هم معمولا بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.