شنبه 19 خرداد 1397 1552

حجت الاسلام دکتر احمد احمدی بنیانگذار دانشکده علوم انسانی درگذشت

دکتر احمد احمدی چهره نام آشنای فرهنگی و دانشگاهی که سال های سال کشورمان از تلاش‌های علمی، آموزشی، تحقیقاتی و مدیریتی وی در حوزه‌های دینی، دانشگاهی و آموزش و پرورش بهره مند شده است شامگاه جمعه ١٨ خردادماه دار فانی را وداع گفت.

حجت الاسلام دکتر احمد احمدی بنیانگذار دانشکده علوم انسانی درگذشت

وی پس از صدور فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تاسیس دانشگاه تربیت مدرس؛ مسئولیت ریاست دانشکده علوم انسانی دانشگاه از سال ۱۳۶۱ تا تیرماه ۱۳۷۴ را (به مدت 14 سال) بر عهده داشت.
حجت الاسلام دکتر احمد احمدی در سال 1312 در ملایر به دنیا آمد. در سال ۱۳۳۱ وارد حوزه علمیه بروجرد شد و در طول پنج سال تا نیمه دوم سطح را فرا گرفت. در سال ۱۳۳۶ به حوزه علمیه قم عزیمت کرد و تا سال ۱۳۴۵ علاوه بر دروس خارج و فلسفه و تفسیر در حوزه، از دانشگاه تهران لیسانس فلسفه گرفت و به کسوت دبیری نایل شد. در سال ۱۳۴۸ با درجه کارشناسی ارشد در رشته فلسفه غرب و در سال ۱۳۵۸ در مقطع دکتری همان رشته فارغ‌التحصیل و در سال ۱۳۵۳ به دعوت گروه فلسفه غرب به عضویت هیات علمی دانشگاه تهران در آمد. وی موسس و مدیر سازمان سمت است. زنده یاد دکتر احمدی در هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی؛ نماینده مردم تهران بود و از سال 1360 تا کنون عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
گفتنی است مراسم نکوداشت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی؛ نخستین رییس دانشکده علوم انسانی دانشگاه، چهاردهم آذرماه 1395 در سالن مطهری دانشگاه برگزار شد. روابط عمومی دانشگاه درگذشت این استاد فرهیخته را به جامعه دانشگاهی کشور؛ بویژه اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه و دکتر وحید احمدی عضو هیات علمی دانشگاه تسلیت می گوید.

مراسم تشییع پیکر عالم وارسته حجت الاسلام دکتر احمد احمدی روز یکشنبه 20 خردادماه ساعت 11:30 از مقابل سازمان مطالعه و تدوین (سمت) به نشانی بزرگراه جلال آل احمد، غرب پل یادگار امام (ره) برگزار می شود. همچنین در مراسمی جداگانه پیکر دکتر احمد احمدی ساعت 17 همان‌روز در شهر قم از مقابل مسجد امام حسن عسکری (ع) تا حرم حضرت معصومه (س) انجام می‌شود. مراسم یادبود وی نیز دو‌شنبه (21 خردادماه) در مسجد نور تهران از ساعت 14 تا 15:30 دقیقه برگزار می‌شود..