یکشنبه 13 خرداد 1397 834

پیام رییس دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن سالروز ارتحال امام‌خمینی(ره)

رییس دانشگاه با صدور پیامی، سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) را تسلیت گفت و یاد و خاطره شهدای قیام خونین ١٥ خرداد که نقطه عطفی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی محسوب می شود را گرامی داشت.

پیام رییس دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن سالروز ارتحال امام‌خمینی(ره)

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در پیام دکتر احمدی آمده است: «انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به ‌عنوان اعجاز قرن، آن‌چنان با نام و یاد امام راحل(ره) عجین شده که به فرموده مقام معظم رهبری، این انقلاب بی‌نام و نشان او در هیچ جای جهان شناخته شده نیست.
چهاردهم خردادماه، یادآور عروج ملکوتی بزرگ مردی از تبار نور است که بر بلندای تاریخ سرود فتح و ظفر سر داد و امید را در دل ستم دیدگان خسته از ظلم و استعمار روشن کرد و آزادی و آزادگی را معنایی تازه بخشید؛ روزی که ملت بزرگ ایران و حتی مستضعفان و آزادگان جهان به مقام او ادای احترام کردند.
اکنون بیست و نه سال از فقدان بزرگ مرد تاریخ اسلام و انسانیت می گذرد؛ از فقدان جاودانه مردی که بیش از نیم قرن، با قامتی استوار پرچم آزادگی از قید و بند هرچه ضدخدایی است برافراشت و مردم را از عبودیت بت های دوران جاهلیت معاصر بازداشت و به عبادت و پرستش خدای یکتا فرا خواند.
اینجانب فرا رسیدن سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و ایام سوگواری شهادت مولی الموحدین حضرت علی(ع) را تسلیت گفته و امیدوارم دانشگاهیان عزیز در سایه خودباوری و پشتکار، روشنگری و بیان حقایق در راه معرفی و ترویج اندیشه های متعالی، اهداف و زوایای زندگی پربرکت آن بزرگوار به نسل حاضر و آینده گام بردارند.
همچنین به روان پاک شهیدان راه آزادی و انقلاب در قیام 15 خرداد نیز درود می فرستیم که با نثار خون خود، نقطه عطفی در مبارزات مردم ایران علیه نظام ستم شاهی به وجود آوردند.
روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد.»