چهارشنبه 16 اسفند 1396 1708

درخشش دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری

در آیین پایانی بیست و ششمین جشنواره دانشجویان نمونه کشوری که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، از 2 دانشجوی دانشگاه به عنوان دانشجوی نمونه و از دانشگاه تربیت مدرس به دلیل داشتن بیشترین تعداد دانشجوی نمونه تقدیر شد.

درخشش دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری

در این مراسم که پانزدهم اسفندماه در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، معصومه امینی دکتری معماری و علیرضا بخشی‌زاده دکتری مدیریت از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس به عنوان برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره دانشجویان نمونه کشوری معرفی و تقدیر شدند. همچنین روسای دانشگاه های تربیت مدرس و علوم پزشکی تهران به دلیل داشتن بیشترین تعداد دانشجوی نمونه کشوری مورد قدردانی قرار گرفتند.
در مراسم اختتامیه جشنواره دانشجوی نمونه کشوری دکتر غلامی وزیر علوم ، برگزاری جشنواره را نمادی از توجه به فرهیختگان و جامعه دانشگاهی دانست و در حمایت از نخبگان کشور گفت: تسهیلاتی که در اختیار نخبگان قرار می‌گیرد چشمگیر نیست اما نشان‌دهنده توجه جامعه به این قشر فرهیخته است. نگاه ما به دانشجویان کشور به‌طور عام و به دانشجویان نخبه به‌طور خاص به‌عنوان آینده‌سازان کشور است و ما برای فراهم کردن حضور مؤثر آنان در آینده تلاش خواهیم کرد.
دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در سخنانی توجه به فرهنگ را لازمه رسیدن به توسعه پایدار دانست و گفت: انسجام توسعه پایدار نیازمند گفتگو و تفاهم است و باید واقعیت‌ها را به رسمیت بشناسیم و به حقوق همگان احترام بگذاریم. باید بتوانیم در جامعه سخت‌کوشی، انضباط، خودباوری، حس نوع‌دوستی، کار گروهی و عشق به خدمت را تقویت کنیم. باور قلبی به اینکه می‌توانیم در حوزه علم و دانش و کسب مهارت پیشرفت کنیم یکی از مؤلفه‌های مهم فرهنگی است.
دکتر هاشمی بابیان اینکه علم بدون فرهنگ موجب بدبختی بشر است افزود: در قرن گذشته که سراسر از دستاوردهای دانش‌بنیان است هرکجا که اخلاق ورودی نداشت، آن دستاوردها هم از بین رفته است.
در ادامه دکتر جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور، ضمن تبریک به دانشجویان نمونه کشوری خطاب به آنان گفت: نخبه بودن نتیجه تلاش خودتان، اساتید بزرگوار و خانواده‌های محترمتان است.
وی افزود: مهم‌ترین پیش‌نیاز توسعه کشور، توسعه علم و فناوری است و نباید تنها به توسعه منابع طبیعی اتکا کرد چراکه دیر یا زود تمام می‌شود و این منابع انسانی است که می‌تواند جایگزینی برای منابع طبیعی پیدا کند.
دکتر جهانگیری بابیان اینکه بار توسعه علمی کشور بر دوش دانشگاه‌ها است گفت: باید محیط دانشگاه مستقل و امن باشد و دانشجو و استاد به‌راحتی فعالیت و نقد کنند. باید به سمت توانمندی انسانی و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کنیم.
گفتنی است از سه هزار و 105 دانشجوی داوطلب در وزارت علوم 27 دانشجوی نمونه و از یک هزار و 247 داوطلب وزارت بهداشت 13 دانشجوی نمونه در مراسم اختتامیه جشنواره بیست و ششم مورد تقدیر قرار گرفتند.
روابط عمومی دانشگاه کسب این موفقیت را به دانشجویان نمونه و کلیه ی دانشگاهیان تربیت مدرس تبریک می گوید.