دوشنبه 7 اسفند 1396 493

دانشگاه تربیت مدرس میزبان بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی منطقه 1 کشور

جزئیات بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور در سال 1397 اعلام شد. دانشگاه تربیت مدرس همچون سال های گذشته به عنوان میزبان این رویداد در دانشگاههای منطقه یک کشور برگزیده شد.

دانشگاه تربیت مدرس میزبان بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی منطقه 1 کشور

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور؛ دانشجویان برای اولین بار می توانند در این دوره از المپیاد در رشته های روانشناسی و مهندسی صنایع شرکت کنند. همچنین برای اولین بار المپیاد «سلول های بنیادی و مهندسی بافت» در مرحله نهایی بیست و سومین المپیاد دانشجویی در سال ۱۳۹۷ برگزار می شود.

این دوره از المپیاد در رشته های زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات)، طراحی صنعتی، علوم جغرافیایی، علوم زمین، مهندسی مواد و متالورژی، روانشناسی و مهندسی صنایع برگزار می شود.
المپیاد متمرکز در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ همزمان با آزمون کارشناسی ارشد برگزار می شود. برگزیدگان المپیاد متمرکز براساس نمرات اکتسابی داوطلب در آزمون رشته های مذکور بدون احتساب نمره معدل مقطع کارشناسی، تعیین می شوند. دانشجویان در المپیاد متمرکز در رشته‌های هم‌نام یا غیرهم‌نام با رشته تحصیلی خود می‌توانند شرکت‌ کنند.
المپیاد غیر متمرکز به جز رشته های طراحی صنعتی و سلول های بنیادی و مهندسی بافت در روزهای ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت سال ۱۳۹۷ در مراکز مناطق ده‌گانه برگزار می شود و دانشگاه تربیت مدرس میزبان دانشگاه های منطقه یک کشور ( دانشگاه های استان تهران و البرز) می باشد. دانشجویان در المپیاد غیرمتمرکز می توانند در رشته هم‌نام با رشته تحصیلی خود شرکت کنند.
مرحله نهایی المپیاد دانشجویی در یکی از دانشگاه های واقع در شهر تهران در روزهای ۲۸ و ۲۹ تیرماه سال ۱۳۹۷ برگزار می شود. دانشجویانی که به مرحله‌نهایی راه یافته‌اند، در صورت تمایل می‌توانند به جای شرکت در المپیاد رشته اصلی خود، در المپیاد «سلول های بنیادی و مهندسی بافت» شرکت کنند. دانشجویان با شرکت در «المپیاد غیرمتمرکز» و «المپیاد متمرکز» در صورت کسب حدنصاب نمره علمی به مرحله نهایی راه‌ می‌یابند.
گفتنی است در سال ۱۳۹۷ رشته های روانشناسی و مهندسی صنایع به رشته های المپیاد اضافه شده است. همچنین برای اولین بار المپیاد «سلول های بنیادی و مهندسی بافت» در مرحله نهایی بیست و سومین المپیاد دانشجویی در سال۱۳۹۷ برگزار می شود. مواد آزمون و برنامه امتحانی المپیاد سلول های بنیادی و مهندسی بافت همراه با برنامه های زمان بندی سایر رشته ها در سایت المپیاد موجود است. داوطلبانی که در یکی از رشته های المپیاد دانشجویی شرکت کرده و به مرحله نهایی راه یافته اند، در صورت تمایل می توانند به جای شرکت در رشته اصلی المپیادی خود، در المپیاد سلول های بنیادی و مهندسی بافت شرکت کنند.