شنبه 27 خرداد 1396 1605

فراخوان جذب دانشجو در مرکز نانو (وابسته به آکادمی علوم چین)

مرکز نانو (وابسته به آکادمی علوم چین) اقدام به انعکاس فراخوان بورسیه تحصیلی برای جذب دانشجویان خارجی نموده است.

فراخوان جذب دانشجو در مرکز نانو (وابسته به آکادمی علوم چین)

مرکز نانو (وابسته به آکادمی علوم چین) اقدام به انعکاس فراخوان بورسیه تحصیلی برای جذب دانشجویان خارجی نموده است.

آکادمی علوم چین یکی از معتبرترین موسسه­های پژوهشی جهان است ودرسال 2015 توسط مجله Nature رتبه اول را درسطح جهانی کسب کرده است.
این آکادمی بیش از یکصد موسسه پژوهشی و دو دانشگاه دارد. تقریباً تمام دستاوردهای علمی چین در زمینه­های مختلف مربوط به آکادمی علوم چین است. مرکز ملی نانو یکي از موسسه های آکادمی فوق است که با دانشگاه آکادمی به طور مشترک دانشجوی تحصیلات تکمیلی می­پذیرد و بورس اعطا می­نماید. این مرکز دومین کمپ تابستانی خود را در تابستان سال 2017 با هدف آشنایی دانشجویان خارجی با فعالیت­هایش برگزار می­کند.
از طرفی، در کنار این هدف، جذب دانشجویان خارجی با کیفیت نیز مد نظرمی­باشد. لذا فقط دانشجویان سال آخر کارشناسی با هدف جذب در دوره کارشناسی ارشد و دانشجویان کارشناسی ارشد (با هدف جذب در دوره دکتری( را می­پذیرد.
شایان ذکر است، مرکز نانو محدودیتی برای تعداد شرکت­کنندگان در نظر نگرفته و هزینه­های محلی را (اقامت،رفت و آمد،و غذا( برای کلیه شرکت­کنندگان تقبل می­کند. همچنین، برای 2 نفر از دانشجویان منتخب ایرانی هزینه کامل (شامل بلیت هواپیما) را نیز تقبل می­نماید. علاقمندان می­توانندبه صورت مستقیم از طریق آدرس nanoforum@nanoctr.cn    و یا ازطریق رایزنی علمی ایران در چین به آدرس الکترونیکی  chac@saorg.ir برای ثبت­نام اقدام کنند. همچنین، برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت رایزنی به آدرس chac.saorg.ir قسمت چین مراجعه نمایند.
گفتني است آخرین مهلت درخواست تاریخ 30 خرداد سالجاری است. همچنين متقاضیان بايد دانشجوی سال آخر کارشناسی و یا دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشند. رشته متقاضی مرتبط با نانو باشد. متقاضی قصد بررسی وضعیت چین برای ادامه تحصیل را داشته باشد. متقاضی امکان سفر به خارج از کشور را داشته باشند و در صورت پذیرش، حتماً در برنامه شرکت کند.