دوشنبه 8 مهر 1398 204

نشست مشترک هیأت رئیسه و اعضای هیأت علمی دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی

به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، نشست مشترک هیأت رئیسه دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی با اعضای هیأت علمی این دانشکده سوم مهر ماه برگزار شد.

نشست مشترک هیأت رئیسه و اعضای هیأت علمی دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی

در این نشست مشترک، ابتدا رییس دانشکده ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی 99-1398، با اشاره به اینکه توانایی و آینده یک ملت در سایه علم و خرد است، اظهار داشت: نخستین وظیفه ما آموزش علم و دانش مناسب به دانشجویان است که بتواند آنان را در حل مسائل و مشکلات کشور توانمند کند. امروز دانشگاهها توانستند برند و آبرو برای کشور در عرصه های بین المللی باشند و کارهای بزرگی در عرصه های مختلف انجام دهند.
وی در ادامه از استادان خواست در اولین جلسه کلاس ضمن تشریح جایگاه منابع طبیعی کشور، زوایای مختلف کاری هر رشته را برای دانشجویان توضیح داده و بذر امید را در دلها بنشانند.
وی تاکید کرد: دانشگاه باید فضای پرنشاط برای آموختن باشد و انتظار است در کنار آموزش و پژوهش، دانشجویان با مسائل فرهنگی، تاریخی، فکری و آزاد اندیشی آشنا شوند.
دکتر عابدیان در ادامه گزارشی از مشکلات ساختاری و تأسیساتی دانشکده و اقدامات انجام شده در 3 ماهه اخیر ارائه نمود. در ادامه دکتر کاظمی نجفی معاون آموزشی دانشکده نیز گزارشی از وضعیت ثبت نام دانشجویان ورودی جدید دانشکده ارائه نمود. سپس، اعضای هیأت علمی ضمن تشکر و قدردانی بابت اقدامات صورت گرفته، به بیان نظرات و پیشنهادها با تأکید بر ادامه اینگونه نشست های مشترک پرداختند.
همچنین دکتر کلباسی معاون آموزشی دانشگاه و دکتر رضایی معاون دانشجویی دانشگاه گزارشی مختصر از اقدامات انجام شده در سطح دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید ارائه کردند.
عابدیان در ادامه به برخی زمینه های پیشرفت و پویایی دانشکده از جمله مسائل بین المللی، دوره های آموزشی، کارآفرینی و مسائل رفاهی اشاره کردند.
در جمع بندی این نشست برنامه کاری آتی دانشکده در سه محور اصلی شامل ادامه فعالیت ها در خصوص اصلاح و بازسازی مشکلات ساختاری دانشکده و نیز کوشش در جهت ایجاد آزمایشگاه مرکزی و استخر، افزایش فعالیتهای بین المللی و تلاش در جهت پذیرش دانشجویان بین المللی، کار آفرینی و ایجاد فضای کسب و کار و ارتباط با صنعت با توسعه پارک علم و فناوری دانشکده تاکید شد و رییس دانشکده از همگان در خواست کمک و همراهی نمود.
در پایان نشست، مراسم تکریم و معارفه معاونان آموزشی و اداری – مالی دانشکده انجام شد.