متن کامل خبر


 
در جهت کاهش استرس دانشجویان در فصل امتحانات طرح "خدا قوت" بمدت 2 هفته از دوم تیرماه سال جاری انجام شد

خلاصه خبر: این برنامه، بازخورد و استقبال خوبی از سوی دانشجویان را به همراه داشت و درخواست بالایی برای اجرای چنین برنامه‌هایی، در آینده مطرح شد.

 

حمایت روانی_ اجتماعی، یکی از راهکارهای مؤثر مدیریت استرس و تجربه عواطف مثبت می باشد.
از دیدگاه روانشناختی، حمایت اجتماعی از طریق توجه عاطفی، یاری رسانی و ارائه اطلاعات می‌تواند موثر واقع گردد. به همین منظور جهت کاهش استرس دانشجویان در فصل امتحانات از سوی دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، طرحی با نام «خدا قوت» با هدف افزایش حمایت روانی _ اجتماعی دانشجویان، پیشنهاد شده است.
برای اجرای این طرح در دانشگاه تربیت مدرس و جهت ایجاد حس اعتماد و رابطه همدلانه بین روانشناسان مرکز مشاوره و دانشجویان و همچنین با هدف شناسایی دانشجویان نیازمند خدمات مشاوره‌ای، روانشناسان و همیاران سلامت مرکز مشاوره دانشگاه از تاریخ دوم تیر ۱۳۹۷ به مدت دو هفته اقدام به توزیع پکیج‌های خشکبار و تنقلات در بین دانشجویان دانشگاه و خوابگاه‌ها نمودند و بروشورهای تهیه شده با مضمون مدیریت استرس امتحان و راهکارهای بهبود یادگیری و برنامه ریزی درسی به دانشجویان ارائه شد و روانشناسان حاضر به برخی سؤالات دانشجویان پاسخ دادند و دانشجویانی که نیازمند مشاوره فردی بودند به مرکز مشاوره ارجاع داده شدند.

19 تیر 1397 / تعداد نمایش : 685